Grunty zawsze są w cenie

Chyba najbardziej elastyczną i pewną lokatą w kategorii nieruchomości jest ziemia. Grunty, jakie można nabyć, potrafią kosztować niewiele, jednak w pewnych warunkach ich wartość rynkowa może znacząco wzrosnąć. Decydują o tym pewne uwarunkowania, jakie nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć. Faktem jest, że bardzo duże zainteresowanie wolnymi terenami wykazują chociażby inwestorzy i deweloperzy, którzy chcą na swoje potrzeby budować obiekty o rozmaitym przeznaczeniu. Mogą to być osiedla i bloki mieszkalne, jak też galerie handlowe.

Inwestor oceni, czy to się opłaca

Tak naprawdę nie musimy się specjalnie przejmować, ponieważ zdaniem specjalistów grunty praktycznie zawsze da się sprzedać i to z zyskiem. Im bardziej atrakcyjne jest ich położenie, tym lepiej.

Musimy przy tym pamiętać, że atrakcyjność bywa pojęciem szalenie subiektywnym. Teren, który naszym zdaniem nie ma specjalnego potencjału, w oczach inwestora może być zupełnie inny. Wszystko zależy od tego, jakie są plany inwestycyjne na przykład przedsiębiorcy z wizją, który opracował jakąś koncepcję.

Nagły wzrost wartości

Sprzedaż gruntów jest więc zawsze możliwa, ale nigdy nie powinna być pochopna. To przecież normalne, że czasami opłaca się nieco poczekać, aby potem w portfelu mieć znacznie więcej. Wynika to z tego, że ceny gruntów zmieniają się, są zależne chociażby od aktualnej koniunktury, ale nie tylko. Jeśli dana okolica planuje poważne inwestycje i staje się z tego tytułu bardziej atrakcyjna gospodarczo, nasza niepozorna działka raptem potrafi zyskać na wartości i to nawet o kilkadziesiąt procent.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.